De voksne i børnehaven

HER SER DU HVEM DER SKABER UDVIKLING, TRYGHED OG SJOV FOR DINE BØRN

Birgitte Kreiberg

Stilling: Pædagog - 30 timer

Ansat siden: August 2018

Kompetencer: Kreativ, glad for sanglege, rim/remser, musik og dans. I natur/udeliv - gås på opdagelse med børnene og skabe relationer. Ser det enkelte barn.

Omsorgsfuld, pligtopfyldende, smilende, nærværende og altid i godt humør.

E-mail: birgitte@bhlindehuset.dk

Kadir Soysac

Stilling: Pædagogmedhjælper - 37 timer

Ansat siden: August 2011

Kompetencer: Altid godt humør, god til at håndtere de nye børn, iderig til aktiviteter, fleksibel, robust, altid villig til at lære nyt.

Mail: kadir@bhlindehuset.dk

Inge Schmeltz Aaberg

Stilling: Pædagogmedhjælper - 33 timer

Ansat siden: August 2016

Kompetencer: musikalsk, elsker at synge, lave teater, sanglege, udelivet og natur og meget kreativ. Pligtopfyldende, iderig, omsorgsfuld, og altid smilende.

E-mail: inge@bhlindehuset.dk

Lisbeth Pedersen

Stilling: Pædagog - 30 timer

Ansat siden: August 2008

Kompetencer: Sprogpædagog, iderig, meget kreativ, god til sanglege/rim og remser, spiller guitar, god til de sensitive børn og ser det enkelte barn.

Pligtopfyldende, imødekommende, omsorgsfuld, nærværende og sætter en god stemning.

E-mail: lisbeth@bhlindehuset.dk

Anita Nielsen

Stilling: Pædagogmedhjælper - 37 timer

Ansat siden: Januar 2017

Kompetencer: Nærværende, omsorgsfuld, initiativrig, god til at igangsætte aktiviteter, anerkendende tilgang til børnene og tillidskabende.

E-mail: anita@bhlindehuset.dk

Lonny Nielsen

Stilling: Pædagog - 35 timer

Ansat siden: Maj 2021

Kompetencer: specialpædagog, kreativ, iderig, skaber rum for at alle børn kan være en del af en leg, øje for børn med særlige behov.

Reflekterende, omsorgsfuld, nærværende, smilende

E-mail: lonny@bhlindehuset.dk